Син^2 (7 пи/2-а) + син^2 (6 пи+а)

+3
Ответы (1)
  1. 29 августа, 14:00
    0
    7π/2=2·2π+3π/2

    6π=3·2π

    sin² (7π/2-α) = sin² (3π/2 - α) = cos²α

    sin² (3·2π+α) = sin²α

    cos²α+sin²α = 1