2y - y^2 = 4y - 5y^2

+5
Ответы (1)
  1. 12 апреля, 04:39
    0
    Решение:

    2 у-у²=4 у-5 у²

    2 у-у²-4 у+5 у²=0

    4 у²-2 у=0

    2 у (2 у-1) = 0

    2 у=0

    у1=0:2=0

    2 у-1=0

    2 у=1

    у2=1/2

    Ответ: у1=0; у2=1/2