16^3/4 + 4 * (1/25) ^1/2

+1
Ответы (1)
  1. 6 сентября, 22:42
    0
    16^3/4+4 * (1/25) ^1/2=

    16^3/4+4 (5^ - 2) ^1/2=

    =16^3/4+4 (5^ - 1) =

    = ((4 √) 16) ^3+4/5=

    =2^3+0.8=8+0.8=

    =8,8