Е) - 1/6-0,5 з) 3/20-0,95

+5
Ответы (1)
  1. 29 июня, 16:31
    0
    E) - 1/6 - 0,5 = - 1/6 - 5/10 = - 5/30 - 15/30 = - 20/30 = 2/3

    з) 2/30 - 0,95 = 2/30 - 95/100 = 20/300 - 285/300 = - 265/300 = - 53/60