3 2/5: х = 6 4/5: 1 1/3

+3
Ответы (1)
  1. 2 ноября, 16:47
    0
    6 4/5 х = 3 2/5 * 1 1/3

    34/5 х=17/5*4/3

    34/5 х=68/15

    х=68/15:34/5

    х=68/15*5/34

    х=2/3*1/1=2/3