8-4,2 : (33/14 - 25/21)

+1
Ответы (1)
  1. 30 декабря, 02:39
    0
    1) 33/14-25/21=99/42-50/42=49/42=1 7/42=1 1/6

    2) 4,2 : 1 1/6 = 42/10:6/7=18/5=3 3/5

    3) 8-3 3/5=7 5/5 - 3 3/5=4 2/5