Решите неравенство 2 х (в квадрате) + 5 х-7<0

+5
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 03:14
    +1
    2 х^2+5x-7=0

    D=25+56=81

    x1 = (-5+9) : 4=1

    x2 = (-5-9) : 4=-3,5

    Ответ: (-3,5; 1)