2^ (x+3) - 5*2^ (x) = 3*2^ (-1)

+1
Ответы (1)
  1. 23 июня, 08:33
    0
    2^x (2^3 - 5) = 1.5

    2^x=1.5/3

    2^x=0.5

    2^x=2^-1

    x=-1