7 11/15 - (x-3 4/15) = 2 8/15

+3
Ответы (1)
  1. 9 декабря, 06:02
    0
    7 11/15 - (x-3 4/15) = 2 8/15

    116/15-х + 49/15 = 38/15

    165/15-х = 38/15

    х = (165-38) / 15

    х = 127/15