3.712 / (7 - 3.8) + 1.3 * (2.74 + 0.66) =

+2
Ответы (2)
  1. 15 марта, 04:11
    0
    3,712 / (7-3,8) + 1,3 * (2,74+0,66) = 3,712/3,2+1,3*3,4 = 1,16+4,42 = 5,58

    1) (7-3,8) = 3,2

    (2,74+0,66) = 3,4

    2) 3,71*3,2 = 1,16

    1,3*3,4 = 4,42

    3) 1,16+4,42 = 5,58
  2. 15 марта, 04:12
    0
    3,712: (7-3,8) + 1,3 * (2,74+0,66) = 7-3,8=3,2

    3,712:3,2=1,16

    2,74+0,66=3,4

    1,3*3,4=4,42

    1,16+4,42=5,58