А) 2/3 + 1/5 =

б) 4/5 - 2/15 =

в) 1/2 = (4/5 - 0,3)

+4
Ответы (1)
  1. 13 декабря, 18:54
    0
    2/3+1/5=10/15+3/15=13/15 4/5-2/15=12/15-2/15=10/15=2/3 1/2 = (4/5-0,3) 1/2 = (4/5-3/10) 1/2=8/10-3/10 1/2=5/10 1/2=1/2