A) 2x-5=x+2 b) 2/5x+3/5=1/5x

+1
Ответы (2)
  1. 28 сентября, 14:05
    0
    2/5 х+3/5=1/5 х общий знаменатель 5 х 2+3 х=1 3 х=1-2=-1 х=-1/3
  2. 28 сентября, 15:06
    0
    А) 2 х-х=5+2

    Х=7

    b) 2/5 х-1/5 х=-3/5

    1/5 х=3/5

    Х=3/5:1/5

    Х=3