А) - 0,8 х-2,9=-2,9+5,8 х

б) 1/3 а-0,7=-3/5 а-3,5

в) - 3 (2 у-4) = 7 у - (-у-2)

г) - 0,25 - (-7d/12-1/4) = - (б/6+5/12) + в

+3
Ответы (1)
  1. 26 июля, 14:02
    0
    А) - 0,8 х-2,9=-2,9+5,8 х

    -0.8 х-5,8 х=-2,9+2,9

    -6,6 х=0

    х=0

    б) 1/3 а-0,7=-3/5 а-3,5

    1/3 а-3/5 а=-3,5+0,7

    -4/15 а=-2,8

    а=-2,8 / (-4/15)

    а=10,5

    в) - 3 (2 у-4) = 7 у - (-у-2)

    -6 у+12=7 у+у+2

    -6 у-7 у-у=2-12

    -14 у=-10

    у=10/14