3 3/7 - 3,25 + 2 1/14 = (3 3/7-2 1/14) + 3,25 = (3 6/14-2 1/14) + 3,25=1 5/14+3,25 = (?)

+3
Ответы (2)
  1. 30 мая, 11:45
    0
    1 5/14 + 3,25 = 19/14 + 3 25/100 = 19/14 + 3 1/4 = 19/14 + 13/4 = 38/28 + 91/28 = 129/28 = 4 17/28
  2. 30 мая, 11:52
    0
    3 3/7 - 3,25 + 2 1/14 = (3 3/7-2 1/14) + 3,25 = (3 6/14-2 1/14) + 3,25=1 5/14+3,25=4 целых17/28