23,5 - (2,3a + 1,2a) = 19,3

+4
Ответы (1)
  1. 17 июля, 01:39
    0
    23,5 - (2,3 а+1,2 а) = 19,3

    23,5-3,5 а=19,3

    3,5 а=23,5-19,3

    3,5 а=4,2

    а=4,2/3,5

    а=1,2