6 у+11 у+15=321 помогите

+5
Ответы (2)
  1. 27 декабря, 16:20
    0
    6y+11y=321-15

    17y=306

    y=18
  2. 27 декабря, 18:05
    0
    6 у+11 у+15=321

    17 у=321-15

    17 у=306

    у=306:17

    у=18