1) 9,38 - (- 10 + 5,38)

2) - 8,76 - (- 3,25 - 10,76)

3) - 6,19 + (- 1,5 + 5,19)

4) - (- 21,4 + 12,7) + (-20,4 + 12,7)

+2
Ответы (1)
  1. 8 августа, 05:53
    0
    1) - 10+5.38=4.62 9.38 - (-4.62) = 14

    2) - 3.25-10.76 = - 14.1 - 8.76 - (-14.1) = 5.25

    3) - 1,5 + 5,19=3.69 - 6,19 + 3.69=-2.5

    4) - 21,4 + 12,7=-8.7 - 20,4+12,7=-7.7 8.7 + (-7.7) = 1