5 3/4 - (3 2/3+1,5) : 1/3

+5
Ответы (1)
  1. 5 октября, 03:12
    0
    5 3/4 - (3 2/3 + 1,5) : 1/3 =

    1) 3 2/3 + 1,5 = 11/3 + 15/10 = 110/30 + 45/30 = 155/30

    2) 155/30 : 1/3 = 155/30 * 3/1 = 155/10 = 15,5

    3) 5 3/4 - 15,5 = 5,75 - 15,5 = - 9,75