10 - 3 и 3/4 (2 и 1/3 + 1 и 2/5) : 1 5/9=?

+1
Ответы (1)
  1. 26 июня, 12:53
    0
    10 - 3 и 3/4 (2 и 1/3 + 1 и 2/5) : 1 5/9 = 10 - 15/4 (7/3 + 7/5) : 14/9

    =10 - 15/4*7/3 - 15/4*7/5 : 14/9 = (10 - 35/4 - 21/4) : 14/9 = - 16/4 : 14/9 = - 4 : 14/9 = - 18/7