30-23,1: (5 7/10-4 6/35

+1
Ответы (1)
  1. 4 июля, 09:37
    0
    Решение по действиям:

    1) 5 7/10 - 4 6/35 = 57/10 - 146/35 = 399/70 - 292/70 = 107/70

    2) 231/10 : 107/70 = (231 * 70) / (10 * 107) = 15 12/107

    3) 30 - 15 12/107 = 14 95/107