15*34-15*14+10*25-15*10+10*75

+4
Ответы (2)
  1. 1 января, 20:03
    0
    15*34-15*14+10*25-15*10+10*75=15 * (34-14) + 10 * (25-15+75) = 15*20+10*85=300+850 = 1150
  2. 1 января, 20:41
    0
    = 15 * (34 - 14) + 10 * (25 - 15) + 10 * 75 = 15 * 20 + 10 * 10 + 10 * 75 =

    15 * 2 * 10 + 10 * 10 + 10 * 75 = 10 * (15 * 2 + 10 + 75) =

    = 10 * (30 + 10 + 75) = 10 * 115 = 1150