1) 7/24-5/18=

2) 2 1/3 + 3 1/8=

3) 10-2 5/7 =

+1
Ответы (1)
  1. 3 января, 18:31
    0
    1) 7/24 = 21/72

    5/18 = 20/72

    21/72-20/72=1/72

    2) 2 1/3 = 2 8/24

    3 1/8=3 3/24

    2 8/24+3 3/24 = 5 11/24

    4) 10-2 5/7 = 7 2/7