1/18 + (5/18+1/3) 4/15+7/24+5/24+1/15 5/7+4/5-23/35

+5
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 03:51
    0
    1/18 + (5/18+1/3) = 2/3

    1) 5/18+1/3=5/18+6/18=11/18

    2) 1/18+11/18=12/18=2/3

    4/15+7/24+5/24+1/15=5/6

    1) 7/24+5/24=12/24=2/4=1/2

    2) 4/15+1/15=5/15=1/3

    3) 1/2+1/3=3/6+2/6=5/6

    5/7+4/5-23/35=1 3/7

    1) 5/7+4/5=25/35+28/35=53/35=2 3/35

    2) 2 3/35-23/35=1 38/35-23/35=1 15/35=1 3/7