12 13/45 - (y-5 17/45) = 3 23/45

+1
Ответы (1)
  1. 6 июля, 11:50
    0
    У-5 17/45=12 13/45-3 23/45

    у-5 17/45=11 13/45+45/45-3 23/45

    у-5 17/45=11 58/45-3 23/45

    у-5 17/45=8 35/45

    у=8 35/45+5 17/45

    у=13 52/45

    у=13+1 7/45

    у=14 7/45