Сравните: 0.5 от 36 м и 0.15 от 9 км, 0.25 от 60 мин и 0.35 от 1.2 часов, 0.0048 от 1.5 т и 0.16 от 2.8 ц

+1
Ответы (1)
  1. 9 октября, 21:22
    0
    1). 0.5 от 36 м < 0.15 от 9 км

    0,5 * 36 = 18 м

    0,15 * 9000 = 1350 м

    2). 0.25 от 60 мин < 0.35 от 1.2 часов

    0,25 * 1 = 0,25 часа

    0,35 * 1,2 = 0,42 часа

    3). 0.0048 от 1.5 т > 0.16 от 2.8 ц

    0,0048 * 150 ц = 0,72 ц

    0,16 * 2,8 = 0,448 ц