Реши уравнение;

1,2 х + 5,6 + 4,8 х = 17,06

3 х + 1,3 х + 6,7 х = 122

6,7 х + 9 х + 3,3 х = 57

+1
Ответы (1)
  1. 16 мая, 15:26
    0
    1,2 х + 5,6 + 4,8 х = 17,06

    6 х=11,46

    х=11,46/6

    х=1,91

    3 х + 1,3 х + 6,7 х = 122

    11 х=122

    х=122/11

    х=11 1/11

    6,7 х + 9 х + 3,3 х = 57

    19 х=57

    х=57/19

    х=3