8 * (-3) + (-7) (-2) * (-5) - 12 35 - (-7) * 6 32 / (-4) + 5 64 / (-16) - 9 17 - (-12) / 4 (-21) / (-3) - 9 (-42) / 6+10 27 - (-15) / 3

+5
Ответы (2)
  1. 27 января, 13:43
    0
    -24-7=-31

    10-12=-2

    35+42=77

    -8+5=-3

    -4-9=-13

    17+3=20

    7-9=-2

    -7+10=3

    27+5=32
  2. 27 января, 15:07
    0
    8 * (-3) + (-7) = - 24 + (-7) = - 31

    (-2) * (-5) - 12=10-12=-2

    35 - (-7) * 6 = 35-42=-7

    32 / (-4) + 5=-8+5=-3

    64 / (-16) - 9 = - 4-9=-13

    17 - (-12) / 4 = 17+3=20

    (-21) / (-3) - 9=7-9=-2

    (-42) / 6+10 = - 7+10=3

    27 - (-15) / 3=27 - (-5) = 32