2/9+7/18=

5/18+1/3=

17/18-5/9=

+4
Ответы (1)
  1. 5 марта, 21:01
    0
    2/9+7/18 = (2/9*2) + 7/18=4/18+7/18=11/18

    5/18+1/3=5/18 + (1/3*6) = 5/18+6/18=11/18

    17/18-5/9=17/18 - (5/9*2) = 17/18-10/18=7/18