15,25 - 4 1/6 - (5,15 - 2 2/3) =

+1
Ответы (1)
  1. 27 июня, 07:15
    0
    15,25 - 4 1/6 - (5,15 - 2 2/3) =

    5,15 - 2 2/3 = 5 15/100 - 2 2/3 = 515/100 - 8/3 = 103/20 - 8/3 = 309/60 - 160/60 = 149/60 = 2 29/60

    15,25 - 4 1/6 = 61/4 - 25/6 = 183/12-50/12 = 133/12

    133/12 - 149/60 = 665/60 - 149/60 = 516/60 = 258/30 = 129/15 = 43/5 = 8 3/5