1) 5-3 х+4=17 х+9-20 х

2) 9-16 у=20-31 у+15 у

+4
Ответы (2)
  1. 25 сентября, 16:39
    0
    1) 5-3 х+4=17 х+9-20 х

    5+4-9=17 х-20 х+3 х

    х=0
  2. 25 сентября, 18:47
    0
    5-3x+4=17x+9-20x

    -3x-17x+20x=9-5-4

    0=0

    9-16y=20-31y+15y

    -16y+31y-15y=20-9

    y=11