18 / 85 + 6 5/63 - 7/18 =

9 2/5 + 3/8 - 4 3/20=

3 5/12 + 9 1/6 - 5 1/18=

5 2/3 + 11 7/12 - 4 3/4=

10 1/12 + 2 5/36 - 2 7/72=

+2
Ответы (1)
  1. 2 декабря, 19:53
    0
    2) 9 16/40 + 15/40-4 6/40=215/40=43/8

    3) 3 15/36+9 6/36-5 2/36=7 19/36

    4) 5 8/12+11 7/12 - 4 9/12 = 12 6/36 = 12 1/6

    5) 10 6/72 + 2 10/72-2 7/72 = 10 9/72