10/16+3/2 (17/4:17) + 3,75:5/6

+4
Ответы (1)
  1. 20 ноября, 03:35
    0
    10/16+3/2 (17/4:17) + 3,75:5/6 = 5 1/2

    1) (17/4) : 17 = 1/4

    2) 3/2 * 1/4 = 3/8

    3) 3,75 : (5/6) = (375/100) : (5/6) = 9/2 = 4 1/2

    4) 10/16 + 3/8 = 10/16 + 6/16 = 16/16 = 1

    5) 1 + 4 1/2 = 5 1/2