17/28+x=-1 1/7+2 1/2

+2
Ответы (1)
  1. 18 марта, 00:12
    0
    х=2 1/2-1 1/7-17/28;

    2 1/2-1 1/7=1 (7-2) / 14=1 5/14;

    1 5/14-17/28=1 (10-17) / 28 = (38-17) / 28=21/28=3/4.

    Ответ: х=3/4.