5-3/8. 5-2 5/9. 2/35*21/44. 9 3/7*1 1/11. 1 1/15*5/16. 7/11*2 5/14. 1 2/23*2,07. 2 5/8*0,5*5/7*3,2. 4 3/13*13/44.

+1
Ответы (1)
  1. 5 июля, 14:57
    0
    5-3/8=1 5/8

    5-2 5/9=2 4/9

    2/35*21/44 = 3/100

    9 3/7*1 1/11 = 66/7*12/11=72/7=10 2/7

    1 1/15*5/16=16/15*5/16=1/3

    7/11*2 5/14 = 7/11*33/14=3/2=1 1/2

    1 2/23*2,07=1 2/23*2 7/100=25/23*207/100=9/4=2 1/4

    2 5/8*0,5*5/7*3,2 = 2 5/8*1/2*5/7*3 1/5=21/8*1/2*5/7*16/5=3

    4 3/13*13/44=55/13*13/44=5/4=1 1/4