P:12+1 13/19=2 33/38

+5
Ответы (1)
  1. 26 июня, 18:56
    0
    Р: 12 + 1 13/19 = 2 33/38,

    р: 12 = 2 33/38 - 1 13/19,

    р: 12 = 2 33/38 - 1 26/38,

    р: 12 = 1 7/38,

    р = 1 7/38 * 12,

    р = 45/38 * 12,

    р = 270/19,

    р = 14 4/19