1/2 - 1/7

3/5 - 4/15

+4
Ответы (2)
  1. 9 мая, 03:00
    0
    1/2 - 1/7=5/14

    3/5 - 4/15=1/3
  2. 9 мая, 03:53
    0
    1) (1/2) - (1/7) = ((1*7) - (1*2)) / 14 = (7-2) / 14=5/14

    2) (3/5) - (4/15) = ((3*3) - 4) / 15 = (9-4) / 15=5/15=1/3