1 3/5:0,8 + (-1 1/2) ^3*0,8

+3
Ответы (1)
  1. 27 февраля, 19:51
    0
    1 3/5:0.8 + (-1 1/2) ^3*0,8 = 8/5 : 8/10 + (-3/2) ^3 * 8/10 = 2 - 9/8 * 8/10 = 2 - 9/10 = 2 - 0,9 = 1,1