119x+2040:x+507

1) x=5

2) x=20

3) x=4

+1
Ответы (1)
  1. 13 марта, 11:52
    0
    1) 119*5 + 2040/5 + 507=595+408+507=1510

    2) 119*20+2040/20 + 507=2380+102+507=2989

    3) 119*4 + 2040/4 + 507=476+510+507=1493