1) 9 + (-1 1/2) 2) 8 + (-2 5/7) 3) 5 + (-6 2/3)

4) - 4 2/5 + 3,4 5) - 9,75+2 3/4 6) - 6,5 + 3 1/2 7) 4 1/2 + (-3) 8) 7 2/3 + (-9) 9) 2 4/5 + (-6)

+5
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 12:51
    0
    9 + (-1 1/2) = 9 - 1 1/2=8 2/2 - 1 1/2=7 1/2

    8 + (-2 5/7) = 8 - 2 5/7=7 7/7 - 2 5/7=5 2/7

    5 + (- 6 2/3) = 5 - 6 2/3 = - (6 2/3 - 5) = - 1 2/3

    - 4 2/5+3.4 = - 4.4+3.4 = - 1

    - 9.75+2 3/4 = - 9.75+2.75 = - 7

    - 6.5+3 1/2 = - 6.5+3.5 = - 3

    4 1/2 + (-3) = 4.5 - 3=1.5

    7 2/3 + (-9) = - 9+7 2/3 = - 8 3/3+7 2/3 = - 1 1/3

    2 4/5 + (-6) = 2.8 - 6 = - 3.2