Сократите дроби:

28/32; 4/84; 9/72; 16/20; 18/27; 7/84; 32/36; 4/96; 10/14; 12/18; 40/56; 3/81; 12/30; 15/35; 9/27; 4/90; 8/88; 2/100; 18/20; 90/120; 7/63; 8/56; 24/96; 34/87; 2/8; 8/72; 67/134; 81/108; 39/91; 5/55.

+5
Ответы (1)
  1. 30 января, 02:28
    0
    28/32=7/8 10/14 = 5/7 8/88 = 1/11;

    4/84 = 1/21 12/18=2/3; 2/100 = 1/50;

    9/72=1/8; 40/56=5/7; 18/20=9/10;

    16/20=4/5; 3/81=1/27; 90/120=3/4;

    18/27 = 2/3; 12/30=2/5; 7/63=1/9;

    7/84=1/12; 15/35=3/7; 8/56=1/7;

    32/36=8/9; 9/27=1/3; 24/96=1/4;

    4/96=1/24; 4/90=2/45; 34/87 = ? несократимая;

    2/8=1/4; 8/72=1/9; 67/134=1/2; 81/108=9/12=3/4;

    39/91=3/7; 5/55=1/11.