3/12+25/30; 10/24-21/54; 30/54+22/30; 28/40-10/75

+3
Ответы (1)
  1. 17 октября, 07:40
    0
    1) 3/12+25/30 = (3*5+25*2) / 60=65/60=1 1/12

    2) 10/24-21/54 = (10*2,25-21) / 54=15/540=3/108

    3) 30/54+22/30 + (30+22*1,5) / 54=63/54=1 9/54=1 1/6

    4) 28/40-10/75 = (28*1,875-10) / 75=425/750=17/30