1) - 2/5 - (-3/5)

2) 5/8 - (-7/8)

3) - 1/9 - (+ 2 / 9)

+1
Ответы (2)
  1. 12 июля, 01:10
    0
    1) - 2/5 - (-3/5) = - 5/5=-1

    2) 5/8 - (-7/8) = - 2/8=-1/4

    3) - 1/9 - (+2/9) = 1/9
  2. 12 июля, 02:22
    0
    1) - 2/5 + 3/5 = 1/5

    2) 5/8 + 7/8 = 12/8 = 1 1/2

    3) - 1/9 - 2/9 = - 3/9 = - 1/3