1) 7,2*3,5+4,1*2,3=

2) 4,2:0,3-8,5:0,5=

3) - 5,3+4,2-2,7+1,8 =

+4
Ответы (1)
  1. 13 августа, 22:47
    0
    1.

    7.2*3.5=25.2

    4.1*2.3=9.43

    25.2+9.43=34.63

    2.

    4.2:0.3=14

    8.5:0.5=17

    14-17=-3

    3.

    -5.3+4.2=-1.1

    -1.1-2.7=-3.8

    -3.8+1.8=2