5/6-25/49: (3-1 13/14) + 1/2 = 6/7

+1
Ответы (1)
  1. 21 октября, 04:06
    0
    1) 3 - 1 13/14 = 1 1/14

    2) 25/49 : 1 1/14 = 25/49 * 14/15 = 10/21

    3) 5/6 - 10/21 = 70/84 - 40/84 = 30/84 = 5/14

    4) 5/14 + 1/2 = 5/14 + 7/14 = 12/14 = 6/7

    ответ: 6/7