12 + (20+30) - 2

4+6 + (45-5)

65-30 + (20-10)

(97-7) - (35-5)

+3
Ответы (1)
  1. 28 ноября, 12:06
    0
    1) 12 + (20+30) - 2 = (12+50) - 2=62-2=60

    2) 4+6 + (45-5) = 10+40=50

    3) 65-30 + (20-10) = 35+10=45

    4) (97-7) - (35-5) = 90-30=60