6 3/4:9+24:6/7-1/9:4/21

+4
Ответы (1)
  1. 17 апреля, 17:16
    0
    27/4:9+24:6/7-1/9:4/21 = 27/4*1/9+24*7/6-1/9*21/4 = 3/4+4*7-7/12 = 9/12+336/12-7/12 = 338/12 = 169/6 = 28 1/6