0,4+1/8

0,15+1/4

3/4+0,8

0,24+1/2

+4
Ответы (1)
  1. 18 октября, 10:35
    0
    0,4+1/8 = (4/10*5) + 1/8*5=20/40+5/40=25/40:5=5/8

    0,15+1/4*25=0,15+0,25=0,4

    (3/4*25) + 0,8=0,75+0,8=1,55

    0,24+1/2*5=0,24+0,5=0,74