A) 0-27 + 43 - (+32) + (-13) =

б) (136) - (36) - (84) - (89) + (45=

в) - 1613 - (-425) + (687) - (937) =

+4
Ответы (1)
  1. 3 ноября, 01:59
    0
    А) - 27+43-32-13 = - 59+43-13 = - 59+30 = - 29

    Б) 136-36-84-89+45 = - 28

    В) - 1613+425+687-937 = - 2812