0.75 + (1 2/5*3/14-0.2) : 2/5

+4
Ответы (1)
  1. 17 мая, 20:02
    0
    0,75 + (1 2/5*3/14-0,2) : 2/5

    3/4 + (7/5*3/14-1/5) * 5/2=3/4 + (1/5*3/2-1/5) * 5/2=3/4 + (3/10-1/5) * 5/2=3/4+1/10*5/2=3/4+1/2*1/2=3/4+1/4=1