Сравните дроби: а) 3/5 и 7/12 б) 2/5 и 3/7 в) 11/20 и 8/15 г) 3/8 и 1/6 д) 9/16 и 7/12

+1
Ответы (1)
  1. 1 июня, 06:59
    0
    a) 3/5=36/60

    7/12=35/60

    36/60>35/60

    3/5>7/12

    б) 2/5=14/35

    3/7=15/35

    2/5<3/7

    в) 11/20=33/60

    8/15=32/60

    11/20>8/15

    г) 3/8=9/24

    1/6 = 4/24

    3/8>1/6

    д) 9/16=27/48

    7/12=28/48

    9/16>7/12